Týchto 5 ZNAMENÍ nachádza pokoj a naplnenie prostredníctvom ZÁHRADKÁRČENIA!

Týchto 5 ZNAMENÍ nachádza pokoj a naplnenie prostredníctvom ZÁHRADKÁRČENIA!
  • 31.03.2024
  • Michaela Kožáková

Niektorým ľuďom uhynie i tá najmenej náročná izbová rastlina, zatiaľ čo iným kvitne každý rok záhrada všetkými možnými farbami. Máte talent na pestovanie rastlín, zeleniny a kvetov? Sotva musíte urobiť niečo pre to, aby vaše ruže rozkvitli, váš trávnik bol žiarivo zelený a stromy rýchlo rástli?

Ľudia, ktorí majú radi záhradkárčenie, milujú tráviť hodiny vonku, sadiť, plieť burinu, polievať a špiniť sa. Práca v záhrade ich napĺňa a dobíja energiou. Vidieť svoju záhradu prechádzať všetkými zmenami ročných období a obrábať pôdu im robí radosť. 

Určité znamenia zverokruhu majú vrodenú náklonnosť k záhradkárčeniu. Bez námahy dokážu nasmerovať svoju energiu a talent do vytvárania krásnych záhradných priestorov. 

Zaujíma vás, ktoré znamenia zverokruhu majú prirodzený vzťah k záhradkárčeniu? Ktoré znamenia zverokruhu v záhrade nachádzajú svoje útočisko a pohladenie pre dušu? Patríte medzi ne aj vy?

Neprehliadni: Tieto kríky a popínavé dreviny treba strihať a rezať koncom zimy! Odvďačia sa bohatým kvitnutím

♉ BÝK (21.04. – 21.05.) - estetickí záhradníci

Býk, zemské znamenie ovládané Venušou, nie je v oblasti záhradkárčenia žiadnym nováčikom. Jedinci narodení v znamení Býka, ktorí nachádzajú útechu a hlboké spojenie v objatí prírody, majú silnú afinitu k záhrade. Býci sú známi svojou praktickosťou a túžbou spraviť svet krajším a lepším miestom. Neboja sa zašpiniť si ruky, boľavého chrbta a nezľaknú sa žiadnej fyzickej práce v záhrade.

Rovnako ako Býci majú zmysel pre krásu a estetiku, ich záhrady odrážajú ich vynikajúci vkus. Každý lupeň kvetu, každý list a každý starostlivo položený kameň sú dôkazom ich lásky k vizuálnej harmónii. Vstúpiť do záhrady Býka je ako vstúpiť do zmyslovej ríše divov, kde farby, vône a textúry spolu tancujú v dokonalej harmónii.

Títo estetickí záhradníci radi pozorujú, ako rastie a kvitne ich záhrada. Trpezlivosť a námaha Býkov je odmenená, keď zberajú plody svojej práce. Vtedy sa cítia šťastní a hrdí na svoje dielo.

♋ RAK (22.06. – 22.07.) - umelci záhradníci

Rak, vodné znamenie riadené Mesiacom, má hlboké emocionálne spojenie s flórou a prírodou. Záhrada mu poskytuje terapeutické odbytisko a emocionálne útočisko. Keď sa Raci cítia na dne, neváhajú sa chopiť svojho záhradníckeho náradia a nechať liečivú silu rastlín upokojiť ich dušu. Raci môžu prejaviť svoju lásku a súcit prostredníctvom starostlivosti o rastliny a ich záhrady často odrážajú pohodlie a harmóniu, po ktorej v živote túžia.

Toto znamenie zverokruhu so svojou empatickou dušou má jedinečnú schopnosť porozumieť potrebám svojich rastlín. Má talent vycítiť, kedy potrebujú trochu lásky a starostlivosti navyše.

Raci sústreďujú svoju kreativitu a používajú svoju záhradu ako svoje plátno, čím sa stáva kúskom živého umenia. Byť vonku, pracovať rukami a vidieť výsledky svojej práce im robí dobre. Práca s pôdou, pozorovanie prvých výhonkov a pukov a možnosť zberať vlastné ovocie a zeleninu dáva Rakovi zmysel.

Pozri aj: Záhradkári, pozor! Týchto 12 druhov zeleniny vysievajte rovno do záhonov!

♍ PANNA (24.08. – 23.09.) - práca v záhrade ako projekt

Znamenie Panny miluje záhradkárčenie a v objatí rastlín sa cíti vo svojom živle. Vďaka svojej analytickej a detailne orientovanej povahe majú Panny talent na vytváranie záhrad, ktoré sú vizuálne ohromujúce a dokonale organizované. Toto precízne znamenie zverokruhu pristupuje k svojim záhradným projektom s metodickým plánovaním a neochvejnou pozornosťou k detailom.

Panny vynikajú vo využívaní svojich rozsiahlych vedomostí o rastlinách a ich špecifických potrebách na vytvorenie prosperujúcich záhrad. Dôsledne skúmajú a vyberajú správne rastliny pre miesta v záhrade, pričom berú do úvahy faktory, ako je typ pôdy, vystavenie slnečnému žiareniu a požiadavky na vodu. Každé rozhodnutie robia starostlivo, čím zaisťujú, že každá rastlina má najlepšiu šancu na rozkvet.

Pre Panny je usporiadanosť ich záhrad nielen esteticky príjemná, ale poskytuje im aj pocit pokoja a mieru. Prechádzka po ich dobre udržiavaných priestoroch prináša do ich zaneprázdnených myslí pocit pokoja a vyrovnanosti.

♎ VÁHY (24.09. – 23.10.) - zmyselní záhradníci

Váhy sú skutočnými majstrami harmónie. S ich prirodzeným citom pre dizajn a vrodeným zmyslom pre rovnováhu prinášajú krásu a pokoj do každého aspektu ich života. Jednou z oblastí, kde títo umelci záhradníci žiaria, je vytváranie vizuálne úžasných záhrad. Rovnako ako ich vyvážené osobnosti, aj ich záhrady sú starostlivo upravené tak, aby boli esteticky príjemné a emocionálne upokojujúce. Od jemného aranžmánu kvetov až po strategicky umiestnené dekorácie, každý prvok v záhrade je zámerne vybraný tak, aby navodil pocit pokoja.

Keď vstúpite do záhrady osôb narodených v znamení Váhy, prenesiete sa do oázy zmyslov. Žiarivé farby, jemný šuchot listov a sladká vôňa rozkvitnutých kvetov vytvárajú pohlcujúci zážitok, ktorý vyživuje dušu. Záhrady tohto znamenia nie sú len pastvou pre oči, ale aj pre ostatné zmysly a poskytujú symfóniu nádherných vnemov.

Zaujme Ťa: Starostlivosť o záhradnú skalku v marci: Na TOTO určite nezabudnite

♓ RYBY (20.02. – 20.03.) - kreatívni umelci

Ryby, dvanáste znamenie zverokruhu, predstavujú dve ryby plávajúce v opačných smeroch. Toto vodné znamenie má zasnenú a nápaditú povahu, ktorá dokonale ladí s kreatívnymi aspektmi záhradníctva. Znamenie Ryby v záhrade intuitívne chápe potreby rastlín a dokáže bez námahy odhaliť problém a poskytnúť rastlinám presne to, čo potrebujú. Ryby jednoducho milujú prácu v záhrade.

Ryby ovládané Neptúnom dávajú záhradkárčeniu nádych mágie a originality. Títo kreatívni umelci záhradníci využívajú svoje záhrady na vyjadrenie sa.

Jednotlivci narodení v znamení Ryby využívajú svoju prirodzenú kreativitu a umelecký talent na vytváranie záhrad, ktoré vyvolávajú pocit úžasu a očarenia. Rovnako ako ich neustále sa meniace emócie, aj ich záhrady sa môžu premeniť z pokojných na živé a rozmarné. Ich intuícia ich vedie k výberu dokonalej kombinácie rastlín, farieb a textúr, čím vytvárajú harmonické a vizuálne príjemné prostredie.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní