Zlá klíma autu neprospieva. Jednoduché tipy, ako zlepšiť vetranie garáže

Zlá klíma autu neprospieva. Jednoduché tipy, ako zlepšiť vetranie garáže

Garáž nie je len miestom na úschovu vozidla, ale často slúži aj ako dielňa alebo sklad rôznych materiálov a náradí. Ani týmto veciam, rovnako ako motorovému vozidlu prípadná vlhkosť či iná nevhodná klíma neprospieva.

Aby ste preto vytvorili optimálne podmienky v garáži, je dôležité venovať pozornosť dostatočnému vetraniu tohto priestoru.

Tu je niekoľko jednoduchých, no efektívnych tipov, ako vetranie vo vašej garáži zlepšiť.

Pozri aj: Ako chrániť zámkovú dlažbu pred nebezpečnou kombináciou soli, mrazu a snehu

Základom je výber správnych garážových brán

Rovnako ako pri klasickej nehnuteľnosti, aj v prípade garáže a zachovania jej optimálnej klímy, sú dôležité kvalitné garážové brány. Ideálne sú tie z pevných materiálov, aby bola zaistená bezpečnosť miestnosti, cení sa aj správne tesnenie a zároveň ventilačné prvky brán, vďaka ktorým sa aj pri uzavretí garáže zachováva jej nepretržité vetranie.

K dispozícii máte množstvo rôznych typov (sekčné, posuvné do boku, krídlové, rolovacie a výklopné), ktoré sú konštruované tak, aby bola zachovaná bezpečnosť, spoľahlivosť a dlhá životnosť systému aj samotnej garáže a vecí v nej.

Vyskúšaj: Ako zazimovať rastliny v záhrade: 5 jednoduchých tipov

Vyskúšajte perforované plechy

Vytvorenie optimálnej klímy v garáži alebo inom podobnom priestore je možné aj umiestnením univerzálnych perforovaných plechov! Nie je ničím výnimočným, že sa z rôznych dôvodov rozhodneme v garáži z jednej miestnosti urobiť dve či tri, na čo nám veľmi dobre slúžia špeciálne priečky. Prečo by ale nemohli byť tieto deliace prvky pre lepšie vetranie a prúdenie vzduchu z kovu, ktorý je dierovaný, pritom pevný a disponuje dlhou životnosťou.

Perforované plechy sa využívajú aj v klasickom interiéri, pretože ide o moderný dizajnérsky kúsok, no ak vám pomôžu v zariadení a organizácii garáže so zachovaním optimálnej klímy, prečo nie. Takéto riešenie umožňuje vzduchu voľne prechádzať cez otvory, čím zlepšuje prirodzený prúd vzduchu v interiéri. Perforované plechy sú praktické a zároveň pridávajú moderný vzhľad.

Vyskúšajte:  Palivové drevo: Ako ho správne skladovať a akým chybám sa vyhnúť?

garážové dvere

Zdroj: Shutterstock

Inštalujte kvalitný ventilačný systém

Asi najjednoduchším a najúčinnejším spôsobom, ako dosiahnuť optimálnu klímu v uzavretom priestore bez okien, je umiestnenie ventilátorov. Ventilátory sú vynikajúcim riešením na umelé zlepšenie vetrania vo vašej garáži. Vyberte si ale vhodný typ na základe konkrétnej veľkosti a potrieb vašej garáže a umiestnite ich na strategické miesta, aby bolo vetranie a prúdenie vzduchu optimálne.

Dbajte na poriadok

Je dobre známe, že nepotrebné predmety a neporiadok môžu brániť voľnému prúdu vzduchu v garáži. Udržujte preto tento priestor čistý, a ak je to možné, skladujte veci organizovane. To umožní vzduchu cirkulovať efektívnejšie a vy zároveň získate o celom vybavení garáže dokonalý prehľad.

Zlepšenie vetrania vo vašej garáži nielenže prispieva k lepšiemu vnútornému prostrediu, ale tiež pomáha minimalizovať vlhkosť a zápachy. S vyššie spomenutými jednoduchými tipmi môžete v tomto priestore vytvoriť príjemnejšiu a funkčnejšiu klímu, kde sa dá bez obáv pracovať či skladovať svoje veci.

Zdroj úvodnej fotky: Shutterstock.com


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní